50 let župnije Trzin

Datum objave: 31. december, 2023 Zapisal: Miha Bevk

Letošnje leto je za nas posebej slovesno, saj praznujemo 50 let župnije. Bogu in vsem, ki so pripomogli k ustanovitvi naše župnije, smo neskončno hvaležni, prav tako obema pokojnima župnikoma, ki sta službovala v Trzinu, g. Jožetu Tomščiču in g. Pavletu Krtu.

Sveta maša na novega leta dan je bila ob 10. uri, pol ure pred sveto mašo smo imeli češčenje Najsvetejša. Maše in praznovanja so se udeležili tudi udeleženci Evropskega srečanja mladih.

Logotip ob 50-letnici župnije Trzin. V logotipu sv. Florijan, ki je upodobljen sicer tudi v originalnem logotipu

Kip sv. Florijana v glavnem oltarju župnijske cerkve. Foto: Miha B.

Kamniti kip sv. Florijana, 15. stol., hrani Župnija Trzin. Kip je bil nekdaj vzidan v zvonik. V ozadju isti svetnik na Jelovškovem antependiju, olje-les, 18. stol. Foto: Andrej Nemec

Galerija slik: 50 let župnije

Avg
čet
(cel dan) Marijino vnebovzetje
Marijino vnebovzetje
Avg 15 (cel dan)
Marijino vnebovzetje
V ponedeljek, 15. avgusta 2022, obhajamo zapovedani praznik vnebovzetja Device Marije. Sveta maša bo po nedeljskem urniku (ob 9.00). Med mašo bo tudi ofer za župnijo.