Taize: Evropsko srečanje mladih 2023

Datum objave: 26. november, 2023 Zapisal: Miha Bevk

Ljubljana, Slovenija – V toplem prikazu enotnosti in duhovnosti se priznana Skupnost Taizé odpravlja v slovensko prestolnico, Ljubljano, od 28. decembra 2023 do 1. januarja 2024. Pričakuje se, da bo to mednarodni dogodek združil mlade ljudi, starih od 18 do 35 let, ki prihajajo iz različnih držav. Iščejo preprosto prenočišče, ki meri vsaj 2 kvadratna metra.

Skupnost Taizé, znana po svoji edinstveni obliki čaščenja, ki vključuje kontemplativne napeve, meditacijo in obdobja tišine, poziva k gostoljubnosti širše lokalne skupnosti. Organizatorji iščejo velikodušne posameznike in družine, ki bi bile pripravljene odpreti svoje domove tem mladim obiskovalcem med tem obdobjem.

Gostiteljstvo teh mladih udeležencev iz različnih delov sveta ne pomeni le zagotavljanje počivališča, ampak tudi spodbuja kulturno izmenjavo, prijateljstvo in medsebojno razumevanje. To je priložnost, da delimo svojo toplino in gostoljubnost z mladimi, ki si želijo doživeti duh Taizéja.

“Verjamemo v moč gostoljubja,” pravi Boštjan Guček, župnik v Trzinu. “Z odpiranjem svojih domov tem mladim romarjem ne nudimo le postelje, ampak tudi delimo naš slovenski način življenja, kulturo in skupaj obogatimo različnost.”

Posameznike ali družine, ki jih zanima gostiteljstvo na dogodku Skupnosti Taizé, vljudno vabimo, da stopijo v stik. Vaša pripravljenost sprejeti te mednarodne goste lahko naredi pomembno razliko v njihovi izkušnji in prispeva k duhu enotnosti in ljubezni, ki ju predstavlja Skupnost Taizé.

Za tiste, ki želijo ponuditi svoje gostoljubje, vas prosimo, da se obrnete na Nejca Kralja (064 187 779)Leopolda Franca Kurenta (070 178 888) ali Matevža Nikolovskega (041 488 237) za več podrobnosti in registracijo kot gostitelj. Pridružimo se skupaj kot skupnost in naredimo ta mednarodni dogodek resnično obogatitveno in nepozabno izkušnjo za vse vpletene.

Lahko pa izpolnete tudi elektronsko prijavo za gostitelje. Prijava bo posredovana župniji gostiteljici, ta vas bo kontaktirala z glavnimi informacijami in potrditvijo prijave.

Avg
čet
(cel dan) Marijino vnebovzetje
Marijino vnebovzetje
Avg 15 (cel dan)
Marijino vnebovzetje
V ponedeljek, 15. avgusta 2022, obhajamo zapovedani praznik vnebovzetja Device Marije. Sveta maša bo po nedeljskem urniku (ob 9.00). Med mašo bo tudi ofer za župnijo.