Obhajamo veliki petek

Datum objave: 25. marec, 2016 Zapisal: Miha Bevk

Na veliki petek se kristjani spominjamo Kristusovega trpljenja in smrti na križu. To je edini dan v letu, ko se ne obhaja mašnih daritev.

(s klikom na ‘preberi več’ lahko preberete tudi celoten urnik sv. maš, blagoslova jedil, ipd.)

Oltarni prti v cerkvah so odstranjeni in križi prekriti v znamenje žalovanja. Ta dan se v naših cerkvah obhaja posebna liturgija z besednim bogoslužjem, v katerem se prebira tudi eno od evangeljskih poročil o Kristusovem trpljenju – pasijona in čaščenju križa. Ob tretji uri bomo molili križev pot.

Vabljeni k obredom velikega petka – ob 19. uri.
Češčenje Najsvetejšega v Božjem grobu bo po obredih do 22. ure. Po obredih ste vabljeni tudi v učilnico, kjer si bomo ogledali film o trpljenju našega Gospoda (Kristusov pasijon).

Download “Priprava na Veliko noč 2016” post-velika-noc-2016-v2.pdf – Downloaded 273 times – 168 KB

[Download not found]

post-velika-noc-2016-v2-page-001 post-velika-noc-2016-v2-page-002

Avg
čet
(cel dan) Marijino vnebovzetje
Marijino vnebovzetje
Avg 15 (cel dan)
Marijino vnebovzetje
V ponedeljek, 15. avgusta 2022, obhajamo zapovedani praznik vnebovzetja Device Marije. Sveta maša bo po nedeljskem urniku (ob 9.00). Med mašo bo tudi ofer za župnijo.